"Успіх приходить до того, хто робить те, що найбільше любить"(М.Форбс).

пʼятниця, 17 березня 2017 р.

Для учнів 4-7 класів

Вивчаємо середовище Скретч



Добірка матеріалів для ознайомлення, пошуку нових ідей та роботи у середовищі виконання алгоритмів Скретч:
За матеріалами http://inf6-m.blogspot.com/2014/09/blog-post_28.html

середа, 15 березня 2017 р.

Для учнів 8 класу

Уроки "Середовище розробки Lazarus"

Середовище програмування Lazarus в шкільному курсі інформатики використовується порівняно недавно. Ці уроки призначені для учнів та всіх тих, хто хоче самостійно освоїти Lazarus.

понеділок, 13 березня 2017 р.

20 секретних функцій Microsoft Word, про які Ви не знали



1. Швидко вставити дату можна за допомогою комбінації клавіш Shift Alt D. Дата уставиться у форматі дд.мм.рр. Таку ж операцію можна виконати і з часом за допомогою комбінації Shift Alt T.
2. Якщо ви ще не володієте сліпим методом набору, то CAPS LOCK може зіграти з вами злий жарт. Випадково включивши його і не подивившись на екран, можна набрати гору тексту, який доведеться видалити і переписати з нуля через одну натиснуту кнопку. Але виділивши потрібний текст і натиснувши Shift F3, ви зміните регістр з заголовного на рядковий.

субота, 11 березня 2017 р.

Створення першого веб-сайту

- Якою ж була історія виникнення всесвітньої мережі Інтернет, та хто першим створив сайт?

Інтернет зайняв важливе місце в житті сучасної людини. Сьогодні вже неможливо уявити життя без коп`ютера і звичайно ж доступу до Всесвітньої мережі. Мільярди людей ввесь час займаються серфінгом сайтів у пошуках потрібної інформації. Звідки ж береться ця інформація в Інтернеті, яким чином забезпечується можливість її перегляду та хто задіяний у цьому процесі?
Першим винахідником сайтів вважається вчений-фізик Тім Бернерс-Лі. Його основною ціллю було викладення інформації, що стосувалась процесу передачі данних за умов використання протоколу HTTP.
Ще у 1989 році, працюючи в "Image Computer Systems Ltd", Тім пропонує своєму керівництвуідею World Wide Web (World - світ, що стосується всесвіту; Wide - має ширину, інакше кажучи - розповсюджений; Web - павутина, сплетіння) і називає її "Всесвітньою павутиною". Основна ідея цієї концепції заключалася в процесі зв`язування різних гіпертекстових веб сторінок за допомогою гіперпосилань та протоколу передачі данних. 
Раніше вже використовувалися протоколи передачі даних в військовій мережі США ARPANET та університетській мережі NSFNET, котрі стали попередниками Всесвітньої павутини. Саме завдяки ним і з`явився Інтернет.
Але в 1989 році, завдяки Тіму Бернерсу-Лі, протокол почали використовувати для обміну листами, спілкування в реальному часі та перегляді новиних груп. Його ідею  підтримало керівництво і запропонувало проводити над нею експеременти, не виділивши потрібного фінансування. 
Недивлячись на всі складнощі, Тім успішно виконав поставлену перед ним задачу: вінрозробив перший в історії веб-сервер і перший веб-браузер.
В наступному році Тім Бернерс отримав помічника Роберта Кайо, котрий також зробив великий внесок у створення сайтів та розвиток Всесвітньої павутини. Саме завдяки ньому проект почали фінансувати.
Вже 6 серпня 1991 року Тім в новинній групі alt.hypertext вперше заявив про створення ним World Wide Web. Він також дав посилання на перший сайт в інтеренеті.  Веб-ресурс був доступний за адресою http://info.cern.ch/ і містив інформацію, що визначала поняття всесвітньої павутини. Ось його вигляд:


А за цим посиланням, можна побачити архівну копію першого веб-сайту. 
За матеріалами http://webresult.com.ua/about-sites

четвер, 9 березня 2017 р.

Цікаве про Word

Цікаві комбінації клавіш

Приклад 1

  • Якщо у Word`i натискати комбінацію Shift+F3, то почергово буде змінюватися регістр виділених літер.

Приклад 2

  • Комбінація клавіш Ctrl+F6 та Shift+Ctrl+F6 означає перехід між документами Microsoft Word від більш старішого документа до більш новішого, по даті створення самого документа та навпаки.

Приклад 3

  • Якщо вам часто доводиться істотно перекомпоновувати документи, міняючи місцями частини пропозицій і навіть цілі фрагменти, то використання операцій постійного копіювання і вставки з буфера може виявитися не настільки ефективним. Замість цього можна скористатися спеціальним засобом Word - так званої копілкою.

Приколи

Прикол 1

  • Якщо у Word`i ввести =rand(200,99) і натиснути Enter, то можна дізнатися багато чого цікавого)

Прикол 2

  • У Word`i введіть фразу: "Хочу избежать службу в армии" і натисніть Enter. Word підкреслить помилку. Натискаємо правою кнопкою миші на помилці і дізнаємося, що Word "думає" з цього приводу:)

Прикол 3

Якщо натиснути Shift+Ctrl+F5 то можна створити закладку до документа, також, якщо натиснути Ctrl+F4, то ми зможемо швидко зберігти, і вийти з документу.

Прикол 4

Якщо на клаві натиснути ctrl+[ або ctrl+] то буде зменшуватись/збільшуватись розмір шрифту.

За матеріалами http://wiki.kspu.kr.ua/

понеділок, 6 березня 2017 р.

Оголошення для моїх учнів

У зв'язку з певними пробемами з комп'ютерним класом у нашому закладі теоретичні відомості і завдання практичних робіт розміщуються у розділі "Дистанційна освіта" http://mnvk.in.ua/distancijna-osvitaна сайті Миронівського НВК http://mnvk.in.ua/. Дякую за розуміння і бажаю успіхів у навчанні. 

неділя, 5 березня 2017 р.

Самоосвіта

844-001_iНа платформі Prometheus стартував масовий безкоштовний 5-тижневий онлайн-курс «Цифрові комунікації в глобальному просторі». 
Курс спрямований на поширення знань про інформаційні технології серед усіх нефахівців, які не мають базових навичок технічного спрямування, але прагнуть працювати в сучасному інформаційному середовищі.
Протягом 5-ти тижнів слухачі дізнаються про основні операційні системи та види веб-ресурсів, специфіку їх створення й використання, опанують хмарні технології, інструментарій роботи із соціальними мережами та цифровий етикет.
Також викладачі ознайомлять учасників курсу, як правильно захистити себе від кіберзагроз і чому саме інформаційні технології управляють сучасним світом.
Слухачем он-лайн курсу може стати кожен, хто хоче навчитись працювати із інформаційними технологіями на базовому рівні. Курс стане у пригоді представникам громадських організацій, волонтерських об’єднань та всім, хто хоче опановувати нові знання й поширювати інформацію за допомогою інструментів цифрових комунікацій.
ЗАРЕЄСТРУВАТИСЬ НА КУРС