Сьогодні ніхто не може обійтися без комп’ютерів. Наведемо цікаві факти про комп’ютерні віруси — ця тема досить актуальна.
Статистика говорить, що в розвинених державах комп’ютер у третини інтернет-користувачів, як мінімум, щорічно атакується комп’ютерними вірусами.
Зараз регулярно проводиться всесвітній чемпіонат з антивірусної боротьбі.
PC Today — з популярним комп’ютерним журналом з Англії в 1990 році трапився вражаючий казус. До кожного з проданих 50000 примірників цього журналу була прикладена безкоштовна дискета. Потім виявили, всі вони містили віруси.
За оцінками експертів щорічний збиток від вірусів в комп’ютерах обчислюється півтора трильйонами американських доларів.
Співробітники Лабораторії Касперського прогнозують підвищену активність і небезпеку вірусів, що містяться в Інтернет-іграх. Це ще один аргумент на користь утримання від таких онлайн-ігор, особливо на робочому місці. І жорсткий диск буде ціліше і начальство оцінить.
На боротьбі з вірусами розвинулася галузь економіки, де на продажах програм для боротьби з вірусами виручають щорічно близько $ 2 млрд.
Самим нешкідливим порахували вірус з назвою «Blaster», він же — Lovesan, Lovsan, він же — MSBlast. Пік епідемії цього «хробака» припав на серпень 2003 року. Все почалося з виявлення уразливості в ОС Windows, обумовленої переповненням буфера. В результаті з’явилися програми-віруси, найбільш відомим представником і став «Blaster». Потрапивши в комп’ютер, цей черв’як формує довільні IP-адреси, а потім вже розшукує різноманітні уразливості в обчислювальній системі своєї жертви. Після цього, заразивши електроніку, повторював цикл.
На згадку фахівців буквально врізався вірус з назвою «Чорна п’ятниця». Після потрапляння в систему підступний вірус затаюється, а активізація відбувається в п’ятницю, яка випадає на 13-е число.
Найшвидшим вірусом у світі вважають Slammer, що перекладається — в’язниця. Свого часу йому знадобилося всього кілька хвилин для зараження понад 75000 систем.
Датою першої грандіозної мережевої атаки вважається 1988 рік. Тоді «хробак Морріса» вразив 6000 обчислювальних систем в Сполучених Штатах, паралізувавши повністю їх роботу. У числі постраждалих опинився і космічний центр NASA. Тоді фінансовий збиток від вірусу склав $ 96000000.
За матеріалами сайту http://cikavo.net/
Немає коментарів:
Дописати коментар